"Varased" esteetilise kosmetoloogia tehnikad vananeva näonaha vastu võitlemiseks

noorusliku naha tuhmumine

Kes meist poleks vähemalt korra unistanud "nooruse eliksiiri" leiutamisest? Lõppude lõpuks on isegi kõige suurejoonelisemal ja hoolitsetumal 35-aastasel daamil juba märgatavad varesejalad silmade lähedal ja esimesed kortsud otsaees! Ja ükskõik kui toetav loodus ka poleks, mõtled varem või hiljem sellele, kuidas näonaha vananemisprotsesse pidurdada ja taastada endine noorus. Kuigi inimese naha vananemine ei ole haigus, vaid loomulik protsess, on meie võimuses hoolitseda näonaha enneaegse (varajase) vananemise ennetamise eest. Proovime välja mõelda, kuidas, miks ja millal nahk vananeb, lugege selle kohta meie artiklist.

Vanusega seotud nahamuutuste märgid

Paraku jätab iga elatud aasta jälje mitte ainult sinu mällu, vaid ka näkku. Küpse naha tüüpilised markerid, mis vajavad vananemisvastast hooldust, on järgmised:

  • Kuivus ja ketendus: aastatega nahk dehüdreerub, õheneb ja muutub "pärgamenditaoliseks";
  • Kortsud: alguses pealiskaudsed ja vaevumärgatavad ning seejärel rohkem väljendunud näoilmed ja kõige ebameeldivamad sügavad;
  • Vähenenud tugevus ja elastsus: näojooned on teravad või lõtvunud;
  • Igavus: isegi korraliku hoolduse korral kaotab nägu aastate jooksul oma värskuse ja tundub väsinud;
  • Tumedad laigud, mille ilmumine on viimane "äratus", et kiiresti on vaja mõelda naha kiire vananemise vastu võitlemisele.

Esimesed näonaha vananemise märgid ei ilmne 30-35-aastaselt, nagu enamik inimesi arvab. Pindmised kortsud silmade lähedal ja otsmikul hakkavad tekkima 17-20 aastaselt ning kogu nende arengutsükkel kestab kuni 7-10 aastat!

Naha muutused vananemisega

Vanusega seotud muutuste väliseid märke põhjustavad loomulikud sisemised protsessid. Aja jooksul nahas:

  • niiskusesisaldus väheneb, mis viib elastsuse vähenemiseni;
  • moodustub vähem kollageeni- ja elastiinikiude, mis moodustavad elastse naha "karkassi" ja takistavad kortsude süvenemist;
  • pinnakihtide uuenemine halveneb, mistõttu jume muutub tuhmimaks ja poorid paistavad laienenud;
  • Tekib pigmendirakkude (melanotsüütide) "rühmitamine", mis viib pigmentatsioonihäireteni.

Neli tüüpi näonaha vananemist

On suur viga eeldada, et vananev nahk näeb alati välja samasugune! Dermatoloogid ja kosmetoloogid eristavad nelja peamist vananeva naha tüüpi:

  • Väsinud: koos turse, kleepuvuse, väljendunud nasolaabiaalse voldi ja allavajunud suunurkadega;
  • Kortsus: suurenenud kuivusega, "varesejalad", kortsus silmalaud, "gofreeritud" ülahuul ja lõug;
  • Deformeerunud: silutud või "paistes" ovaalse näoga, topeltlõuga, "bulldogi" põsed, liigne rasv silmalaugude piirkonnas;
  • Kombineeritud vananemine: kolme eelneva tüübi manifestatsioonide ligikaudu ühtlase raskusastmega.

Kuigi need märgid ilmnevad lõpuks 35-40 aasta pärast, võime teatud kriteeriume arvesse võttes eeldada, millist tüüpi vananemine järgneb. Seega on kuiva nahaga naistel suurem tõenäosus silmatorkavate kortsude tekkeks ning väljakujunenud nahaaluse rasvakihiga naistel on oluline eelnevalt hoolitseda selle eest, et nende nägu ei vajuks alla. Kui teil on kombineeritud nahk, järgib vananemine tõenäoliselt "väsinud" tüüpi.

kuidas hoida näonahka nooruslikuna

Õige joomisrežiim, tervislik toit, piisav uni, suitsetamisest ja alkoholi kuritarvitamisest loobumine, värskes õhus jalutamine, füüsiline koormus, mõõdetud elutempo ja kvaliteetse kosmeetika kasutamine pidurdavad kahtlemata iga naise näonaha vananemist.

Kui tõhus on vananemisvastane kosmeetika?

Hoolimata asjaolust, et juhtivatel kosmetoloogiaettevõtetel on oma laborid ja isegi iluinstituudid, on kallite uuenduslike vananemisvastaste toodete tõhusus kahjuks tugevalt liialdatud. Peaaegu kõik kreemid, õlid, maskid, seerumid ja muud vananemisvastased tooted näonaha hooldamisel jäävad selle pinnale tungimata sügavamatesse kihtidesse, kus toimuvad peamised "vanusega seotud" muutused!

Loomulikult tuleb küpsele nahale kasuks UV-filtriga kaitsekile, mis takistab niiskuse aurustumist ja neutraliseerib päikesevalguse negatiivset mõju. See aga ei mõjuta kuidagi elastse kiudraami taastamist! Pealegi osutub enamikul juhtudel teave kreemi kollageenisisalduse kohta banaalseks reklaamitrikiks, kuna Briti teadlaste sõnul ei suuda see suure molekulmassiga valk lihtsalt läbi naha barjääri tungida.

Samal ajal võimaldab õigeaegne kontakt esteetilise kosmetoloogia spetsialistiga saavutada radikaalset "noorenemist" ilma plastilise kirurgia. Ja nüüd kutsume teid tutvuma kõige tõhusamate "varajase" taastumise protseduuridega.

Meetod number 1. Niisutamine

Näidustused: Väsinud nahk ja kombineeritud vananemine, kuigi täiendava meetodina on niisutamine efektiivne ka kortsude korral.

Parim professionaalne lahendus: Biorevitaliseerimine hüaluroonhappega.

Rakenduspunkt: Naha sügavad kihid. Kuna vananedes hüaluroonhappe sisaldus väheneb, võimaldab selle süstimine küllastada nahka niiskusega ning stimuleerida enda hüaluroonhappe, kollageenikiudude ja elastiini tootmist.

tulemused: Nägu näeb välja pringim ja värskem, selle värv on ühtlustunud ning vanuselaikude raskusaste on märgatavalt vähenenud.

Meetod number 2. Võitlus kortsude vastu

Näidustused: Kortsus nahk.

Professionaalne lahendus nr 1: Süstekontuurplastika.

Rakenduspunkt: Naha keskmised ja sügavad kihid. Spetsiaalsed bioühilduvad täiteained süstitakse õhukese nõelaga otse voldi (kortsukese) alla või probleemse piirkonna alla lihasesse, et tekitada vajalik maht.

tulemused: Täiendava volüümi tõttu on kortsud silutud ja tunduvad vähem märgatavad.

Professionaalne lahendus nr 2: fraktsionaalne laser

Rakenduspunkt: Naha sügavad kihid. Laserkiirte hajutatud kiired tungivad 0, 4. . . 1, 4 mm sügavusele, stimuleerides kollageeni- ja elastiinikiudude tootmist.

tulemused: Enda kiudkarkassi taastamine vähendab keskmiste ja sügavate kortsude raskusastet ning muudab pindmised kortsud peaaegu nähtamatuks. Fraktsioonilise termolüüsi lisamõjud on vanuselaikude kadumine või märkimisväärne heledamaks muutumine ja näokontuuri pinguldumine.

Professionaalne lahendus nr 3: Botoxi või Dysporti süstid.

Rakenduspunkt: Näolihased. Nende ravimite peamise koostisosa botuliintoksiini toime toob kaasa näolihaste lõdvestumise ja vastavalt kortsude silumise.

tulemused: Vähendab nähtavate kortsude arvu ja raskust, eriti silmaümbruse naha vananemisel.

Meetod nr 3. Näokontuuride taastamine

Näidustused: Vananemine lõtvunud nahaga.

Professionaalne lahendus: Keerme tõstmine (keerme tõstmine).

Rakenduspunkt: Naha sügavad kihid. Kõige peenemate niitide kasutuselevõtt annab pinguldamise ja toe probleemsetele piirkondadele (silmad, kulmud, põsed, lõug, kael jne). Protseduuri eeliseks on ka oma kollageeni tootmise stimuleerimine, mis muudab tekkiva raami vastupidavamaks.

tulemused: Märkimisväärne lõtvunud piirkondade pinguldamine, kontuuride paranemine.

Meetod number 4. Naha "uuendamine".

Näidustused: Kombineeritud vananemine.

Professionaalne lahendus: Koorimine: laser ja keemiline.

Rakenduspunkt: epidermise pindmised, keskmised ja sügavad kihid. Keratiniseeritud epiteeli "aurustamine" laserkiire mõjul või selle eemaldamine orgaanilise happega stimuleerib uute rakkude kasvu ja kollageenkiudude taastumist.

tulemused: Vananevale nahale mõeldud koorimise kasutamine toob kaasa märgatava noorendava efekti: nägu tundub värskem ning aja jooksul kollageenikarkassi tugevnedes siluvad kortsud ja pinguldub kontuur.

Lõpetuseks väärib märkimist, et parim viis kortsudest vabanemiseks ja naha edasise vananemise vältimiseks valib teie jaoks välja esteetilise kosmetoloogia spetsialist, võttes arvesse vananemise tüüpi ja teie individuaalseid iseärasusi.