Lasernoorendus pole enam midagi haruldast ja müütilist. Tänapäeval saab igaüks elatud aastaid tagasi pöörata. Kõigil inimestel pole aga usaldusväärset teavet lasernoorendamise meetodite kohta, mille tulemusena eksivad nad protseduuri valikul.
Kõigepealt peate mõistma protseduuride tüüpe. Neid on kaks:
ablatiiv;
mitteablatiivne.
Seda tüüpi mõjud jagunevad omakorda järgmisteks osadeks:
tahke (täis);
murdosa (mittetäielik).
Võib-olla esmapilgul võivad need lasernoorendamise meetodid tunduda sarnased, kuid see pole kaugeltki nii. Ainult tulemus on sama: pärast õigesti valitud hooldustüüpe muutub nahk mitu aastat nooremaks ja näeb tõesti palju parem välja.
Mitteablatiivne laserravi toimib naha sügavamate kihtidega, soojendades neid. Laserkiire energia mõju fibroblastidele paneb need kollageeni ja elastiini tootma kiirendatud tempos. Samuti paraneb mikrotsirkulatsioon naha kihtides.
See meetod on kõige tõhusam, kui:
armid ja tõsised nahakahjustused;
ulatuslikud lööbed;
hüperpigmentatsioon ja ebaühtlane jume;
aknejärgne;
venitusarmid.
Mitteablatiivne ravi põhineb erbiumlaseri tööl. Tänu spetsiaalsele lainepikkusele (1550 nm) ei mõjuta naha ülemised kihid, samas kui alumised kihid saavad taastamiseks vajaliku stimulatsiooni. Selle tulemusena kõrvaldatakse enamik defekte.
Ablatiivne laserravi toimib veidi teisiti. See meetod kasutab süsinikdioksiidi laserit lainepikkusega 10600 nm. Löök toimub mitte ainult naha alumistele, vaid ka ülemistele kihtidele. Ablatiivset meetodit kasutades ühtlustatakse naha tekstuur ja saavutatakse lifting-efekt. Kohaldatav:
kortsud silmade ümber, väikesed näokortsud;
vähenenud nahatoon;
pigmentatsiooni häired.
Väärib märkimist, et taastusravi periood pärast seda protseduuri on veidi pikem, kuna paljastatakse suuremad nahamahud kui mitteablatiivse meetodi korral.
Vaatamata erinevustele on nende kahe meetodi olemus sama. Laserkiire energiat kasutades soojendatakse dermises olev vesi ja sõna otseses mõttes aurustatakse. Samal ajal käivitatakse noorendamiseks vajaliku kollageeni ja elastiini süntees.
Osaline ja pidev lasersäritus
Kuigi need kaks meetodit annavad ligikaudu samu tulemusi, on neil olulisi erinevusi.
Pideva laserravi korral mõjutab laser nahka ühes suures kohas. Liiga suure armide tekkeriski ja pikkade taastumisaegade tõttu ei kasutata aga seda laserravi tänapäeval praktiliselt kusagil.
Teisel juhul on laser jagatud paljudeks väikesteks kiirteks, mis moodustavad võrgu. Seega saavutab laser, suheldes vaid 20% nahapiirkonnaga, 100% noorendava efekti. See meetod on kaasaegsem ja ohutum, selle kasutamisega väheneb taastusravi aeg märgatavalt.
Laser fotonoorendamine
See noorendamise tehnika, nagu ka mitteablatiivne, töötab naha sügavamate kihtidega. Kuid need pole mingil juhul samad ega omavahel asendatavad.
Parimad laserkiired "ignoreerivad" pärisnahka peaaegu täielikult, kuid mõjuvad suurepäraselt naha närvilõpmetele, mis annavad kehale signaali rakkude uuendamiseks. Peened kortsud kaovad, naha toonus taastub.
Laserfotonoorenduses kasutatakse selliseid seadmeid nagu KTP (lainepikkus 532 nm) ja ND: Yag (lainepikkus 1064 nm). Tänu nendele parameetritele neelavad laserkiirgus suurepäraselt hemoglobiini ja melaniini molekulid, mis vastutavad naha pigmentatsiooni eest. Samal ajal veemolekulid praktiliselt ei kuumene. Nendel põhjustel on laserfotonoorendamine äärmiselt tõhus vahend nahavärvi korrigeerimiseks ja veresoonte võrgustike vastu võitlemiseks.
See tehnika ei nõua pikka rehabilitatsiooniperioodi ja anesteesiat.
Lõpuks
Igal naha noorendamise lasermeetodil on oma ainulaadsed omadused, mis mõjutavad suuresti lõpptulemust. Tehnika tuleb hoolikalt valida, et noorendamine poleks mitte ainult lihtne ja tõhus, vaid ka ohutu.
Tasub teada, et mõned kosmeetikud ei avalda kliendile selle protseduuri kõiki omadusi ja valivad laserravi seadme põhimõttel "mis on saadaval". Selle vältimiseks peaksite võtma ühendust kogenud spetsialistidega, kellel on kogemusi, kes on end kogu tööperioodi jooksul positiivselt tõestanud.