Kahjuks on vanadus ja selle negatiivsed ilmingud vältimatud. Näol märkame esimesi märke väikeste kortsude näol, hiljem need süvenevad, muutub nahavärv, tekib turse, kaob selge piirjoon.
Kuna naha vananemise füsioloogilist protsessi on piisavalt hästi uuritud, arvestatakse selle iseärasusi ka mittekirurgiliste facelift meetodite loomisel.
25-30-aastaselt hakkab nahk tuhmuma, elastsuse kaotus viib selleni, et see hakkab järk-järgult lõtkuma. Selle hetke edasilükkamiseks on vaja tõstmisprotseduure. Kodus on need ka võimalikud, peaasi, et neid regulaarselt läbi viia, muidu pole tulemust.
See on üldteada tõsiasi: mida varem hakkate oma naha tervise eest hoolitsema, seda kauem rõõmustab see teid oma nooruse ja iluga.
Näonaha vananemisprotsessi tunnused ja põhjused
Nahk koosneb mitmest kihist. Ülemine on looduslik barjäär, mis ei lase bakteritel ja mikroobidel pärisnahasse tungida, vähendab oluliselt ultraviolettkiirte, madala kvaliteediga vee ja äärmuslike temperatuuride negatiivset mõju. Lisaks ei lase epidermis niiskusel nahakihtidest aurustuda. Fibroblastides sünteesitakse olulised ained kollageen ja elastiin, mis säilitavad naha tugevuse ja elastsuse.
Vanusega ilmnevad jagunemis-, rakkude taastumisprotsessides tõrked, mis viib epidermise paksuse vähenemiseni. Selle tulemusena väheneb naha kaitse usaldusväärsus, kiireneb niiskuse aurustumine ja pärisnahk muutub kuivaks. Toimub elastiini ja kollageeni tootmise aeglustumine, nahk kaotab oma elastsuse.
Selle tulemusena tekivad miimilised kortsud, mis hiljem muutuvad sügavateks voltideks. Nahatoon muutub ja barjäärikihi õhenemine võib põhjustada rosaatsea - ämblikveenide ilmnemist. Rasvade ainevahetuse häired toovad kaasa näoovaali joone muutumise, tekib teine lõug.
Ilukirurgia kliinikud pakuvad palju võimalusi, kuidas nende muudatustega hüvasti jätta, kuid mitte igaüks ei saa nii drastilisi muutusi otsustada.
Viimasel ajal on üha populaarsemaks muutunud mittekirurgiline näo tõstmine, mis võimaldab kaotatud ilu taastada ilma skalpellita.
Selliseid protseduure on kahte tüüpi:
- probleemsete piirkondade töötlemine spetsiaalse varustusega.
- spetsiaalsete ravimvormide kasutuselevõtt naha alla.
Näo tõstmine süstidega
Näo noorendamine süstidega seisneb spetsiaalse terapeutilise kokteili sisseviimises pärisnaha kihti. Selle tulemusena saab nahk kätte vajalikud toitained ning aktiveerib loomuliku vananemise käigus seiskunud protsessid.
Mesoteraapiast on saanud ilusalongides üks levinumaid meetodeid. Eksperdid soovitavad seda protseduuri üle 40-aastastele naistele, kellel on tekkinud naha lõtvus, staatilised ja väljenduskortsud. Pärast naha seisundi uurimist ja uurimist valitakse kokteil, mille aluseks on hüaluroonhape. See aine on hädavajalik naha niisutamiseks ja niiskuse aurustumise vältimiseks. Hüaluroonhapet toodetakse inimkehas, kuid vananedes see protsess aeglustub.
Erinevalt tavapärasest maskist, kui pärisnaha sügavasse kihti ei satu palju toitaineid, annab nende naha alla viimine õige efekti. Naha kihtides kiireneb verevoolu ja lümfi liikumine, stimuleeritakse rakkude taastumisprotsessi ja kollageeni tootmist. Selle tulemusena siluvad kortsud, nahk omandab ühtlase kauni värvi, muutub elastsemaks ja elastsemaks.
Teine tõhus viis näo noorendamiseks on spetsiaalsete niitide kasutamine. Kosmeetikud ütlevad, et pärast sellist protseduuri näeb naine oma vanusest 10 aastat noorem välja. Niidid venivad naha alla, neile moodustuvad teatud vahemaadel mikroskoopilised tuberkulid, mis suudavad rühmitada, nihutada nahakudesid, fikseerides need soovitud asendisse. Selle tulemusena kaovad sügavad nasolaabiaalsed voldid, korrigeeritakse huulenurgad, pinguldub lõtvunud nahk ja kaovad armid.
Botox on teerajaja näo noorendamise alal ilma plastideta. Seda ravimit on kosmetoloogias kasutatud üle 20 aasta. Meetodi põhimõte seisneb selles, et nahka süstitud botox halvab ajutiselt näolihased, mille liikumine viib kortsude tekkeni. Botox imendub aja jooksul loomulikult ja kortsud ei teki nahale, millel on aega õiget asendit "mäletada".
Viimasel ajal kasutavad eksperdid üha enam uut meetodit, mida nimetatakse plasmoliftinguks. Enne protseduuri võetakse patsiendilt verd, mis pärast töötlemist spetsiaalses tsentrifuugis jagatakse mitmeks komponendiks. Naha alla sisestatakse osa, milles on kontsentreeritud kõik toimeained. Tänu sellele, et kasutatakse oma bioloogilist materjali, ei esine äratõukereaktsioone, allergilisi reaktsioone.
Pärast plasmoliftingut aktiveeruvad naha kihtides loomulikud rakkude regeneratsiooni protsessid, kollageeni, hüaluroonhappe süntees, mis toob kaasa pärisnaha noorenemise, positiivsed muutused struktuuris.
Kõiki neid meetodeid saab kombineerida plastilise kirurgiaga, mis sel juhul võib olla vähem traumaatiline.
Noorendamine spetsiaalse varustuse abil
Praegu tehakse spetsiaalsete seadmete abil näo tõstmine ilma operatsioonita.
Üks tõhusamaid ja kahjutumaid viise noorendamiseks on raadiosageduslik lifting. Spetsiaalne seade tekitab teatud sagedusega raadiolaine, millega töödeldakse probleemseid piirkondi. Löök katab naha sügavaid kihte, kus toodetakse kollageeni.
Selle olulise aine süntees kiireneb. Pärast protseduuri efekt suureneb järk-järgult, mis viib naha loomuliku nooremiseni. Näokontuurid muutuvad selgemaks, silmalaud pinguldavad, miimikakortsud, silmaalused kotid kaovad.
Fotonoorendusel ja ultrahelitõstmisel on sarnane efektiivsus.
Suured positiivsed määrad on võimalik saavutada näo plastilise kirurgiaga ilma laserseadmeteta operatsioonita. Laserikiir tungib naha sügavamatesse kihtidesse, mis võimaldab kvaliteetset efektiivset koorimist, kiirendab loomulikke protsesse, mis on vajalikud näo noorendamiseks.
Laseri toime mitte ainult ei paranda vere- ja lümfivoolu, stimuleerib kollageeni sünteesi, vaid tuleb tänu oma desinfitseerivatele omadustele toime ka igasuguste põletikuliste nahahaigustega.
Kuna mittekirurgilised näo tõstmise meetodid on nii mitmekesised, saab spetsialist valida igale patsiendile sobivaima noorendamise meetodi, nii et ilu säilitamine aastaid ei ole enam probleem.