Plasma noorendamine

Naha noorendamine on kaasaegse esteetilise kosmetoloogia kõige populaarsem valdkond. Veelgi enam, tänapäeval eelistatakse üha sagedamini progresseeruvaid mitteinvasiivseid (naha terviklikkust rikkumata) ja isegi mittekontaktseid kokkupuuteviise. Ja üks uuenduslikest ja tõhusatest meetoditest on plasma noorendamine (mittekirurgiline plastik).

plasma naha noorendamise protseduur

Enamik, kui mitte kõik, naha uuendamise tüübid põhinevad kontrollitud nahakahjustuse põhimõttel, kutsudes esile regenereerimisprotsessi, mis lõpuks viib nähtavate vananemismärkide vähenemiseni. Plasma meetod töötab samamoodi, kuid mõne nipiga.

Esiteks on toimeaine plasma kõrge energiaga ioniseeritud gaas. Teiseks on kasutatav lämmastik keemiliselt inertne ja pärsib kudede põlemist, tõrjudes välja oksüdatsiooniprotsessiks vajaliku hapniku. Selle tulemusena on naha kihid plasmaga kahjustatud (kuumutamise, lõhenemise ja aurustumise tõttu), kuid need ei põle läbi nagu ablatiivsete laserite toimel, mistõttu lahtisi haavu ei teki. See lähenemisviis vähendab kõrvaltoimete, nagu armid, infektsioonid ja värvimuutused, riski.

Mida oodata plasma noorendamiselt

Olemasolevate vanusega seotud muutuste vähendamine, nende progresseerumise ja varajase ilmnemise ennetamine. Protseduur on väljendunud lifting-efektiga (tänu nahaklapi "aurustumisele"), silub nahareljeefi vähendades dünaamiliste ja staatiliste kortsude sügavust, pehmendab loomulike voltide kulgu, parandab ja ühtlustab nahatooni. Pealegi ei ilmne tulemus mitte ainult varsti pärast ravikuuri algust, vaid suureneb ka järk-järgult mitme kuu jooksul. Suurimat mõju võib oodata umbes 3 kuu pärast.

Näidustused kasutamiseks

 1. Mittekirurgiline blefaroplastika.
 2. Venitusarmide ravi ja armide eemaldamine.
 3. Akne ja aknejärgne ravi.
 4. Silmaümbruse (varesejalad), suuümbruse (kott) kortsude eemaldamine.
 5. Naha lõtvuse kõrvaldamine: kaelal, kõhul (sünnitusjärgne kõht).
 6. Näo kontuuri joondamine.
 7. Fibroidide, nevi, papilloomide, vanuselaikude, ksantelasmi, düskeratoosi eemaldamine.

Vastunäidustused

 1. Diagnoositud mis tahes lokaliseerimisega onkoloogilised haigused.
 2. Vähieelsete nahahaiguste esinemine kahjustatud piirkonnas või nende kahtlus. Teised healoomulised kasvajad ei ole plasma noorendamise vastunäidustuseks.
 3. ENT haigused ägedas staadiumis (sinusiit ja muud sinusiidi vormid, riniit, rinosinusiit).
 4. Rasedusperiood. Samal ajal on protseduuril üsna kõrge ohutusprofiil, kuna see ei too kaasa süsteemseid (üldisi) muutusi ega väljendunud metaboolseid muutusi. Ja meditsiiniväljaannetes on teateid plasma noorendamise edukast kasutamisest last kandvatel naistel. Kuid ei tasu unustada, et füsioloogilised hormonaalsed muutused raseduse ajal mõjutavad naha seisundit ja võivad muuta protseduuri efektiivsust.
 5. Imetamise periood.
 6. Verehaigused, kuid samas ka rahuldava tervisega kerge rauavaegusaneemia ei ole tavaliselt põhjus vananemisvastasest protseduurist keeldumiseks.
 7. Nakkushaiguste äge periood, kehatemperatuuri tõus.
 8. Kilpnäärme haigused, millega kaasneb selle kudede lokaalne või difuusne hüpertroofia ja/või hormonaalsed muutused.
 9. Neeru- ja maksakahjustus.
 10. Südame-veresoonkonna haigused dekompensatsiooni staadiumis.

Kuidas protseduur läbi viiakse

Plasma näo noorendamine ei nõua eriväljaõpet, eelnevat ühegi dieedi järgimist ega tavapärase eluviisi muutmist. Kuid paar päeva enne seanssi on soovitav mitte kasutada agressiivseid koorijaid ja koorijaid, külastada solaariumit ning allergilistele reaktsioonidele kalduvatel inimestel ei tohiks proovida uusi tooteid ja kosmeetikat.

Seadme kasutamisel ei vaja isegi madala valulävega patsiendid kohalikku tuimestust. Tervendav / noorendav seanss kestab 15-30 minutit, selle kestus sõltub probleemi tõsidusest ja ravitava piirkonna pindalast.

Patsient istub kosmeetikatoolis või diivanil ning protseduuri läbiviiv spetsialist suunab aparaadi otsast pulseeriva või plasmajoa kontaktivabalt nahale. Samas on võimalik valida antud patsiendile sobivaim töörežiim. Seanss algab tavaliselt naha eeltöötlusega, et valmistada see ette järgnevateks tugevamateks mõjudeks ja vähendada kogetud aistingute intensiivsust. Pärast protseduuri lõppu ei pea töödeldud piirkonda peale kandma. Järgmise 3 päeva jooksul on soovitatav hoiduda koorimisest, koorimisest, ranna- ja solaariumikülastusest.

Soovitatav protseduuride arv on 1-2 protseduuri aastas.