Näo ja keha noorendamise mittekirurgilised meetodid

Aeg ei säästa naiselikku ilu. Aga kui varem suudaks õiglane sugu vaid leppidanaise nägu pärast noorendusprotseduuriparatamatu, tänapäeval on palju tehnikaid, mis võimaldavad nooruse tagasi tuua, ilma et peaksite isegi plastilisi operatsioone kasutama. Räägime neist meetoditest kõige populaarsematest.

Koorimine

Koorimine tähendab naha ülemise kihi koorimist, mis viib peenete kortsude, ebakorrapärasuste ja muude kosmeetiliste defektide kõrvaldamiseni. Sõltuvalt mõju intensiivsusest ja efektiivsusest jagatakse koorimine mitmeks sordiks:

 • kerge kokkupuude puuviljahapetega;
 • keskmise intensiivsusega kokkupuude trikloroäädikhappega;
 • sügav keemiline koorimine fenooli abil.

Foto noorendamine

See protseduur põhineb suure intensiivsusega valgusallikate kasutamisel, mis stimuleerivad kollageenkiudude moodustumist. Fotorejuvenatsiooni soovitatakse kasutada järgmiste näidustuste korral:

 • vaskulaarsed võrgud;
 • vanusega seotud nahamuutused;
 • laienenud poorid;
 • vanuse laigud näol ja kehal.

Fotorejuvenatsioon võimaldab teil saavutada soovitud tulemuse ilma naha pinda häirimata, mis muudab selle meetodi absoluutselt mitte traumaatiliseks.

Mesoteraapia

Selle meetodi kasutamisel viiakse naha sisemistesse kihtidesse mikroinjektsioonide abil spetsiaalsed preparaadid (fibroblastid, hüaluroonhape, bioaktiivsed ained), mis soodustavad kollageeni moodustumist ja naha noorendamist. Efekti tugevdamiseks saab korraga rakendada mitut ravimit. Mesoteraapia aitab tõhusalt võidelda kortsude ja naha kosmeetiliste puuduste vastu, aitab kaotada topeltlõua ja taastada näokontuure.

Osooni noorendamine

See tehnika seisneb osoonisüstide sisseviimises näo ja keha kõige problemaatilisematesse piirkondadesse: näiteks nasolabiaalsetesse voldikesse või ülemiste ja alumiste silmalaugude sisse. Hooldus aitab kortse siluda ja stimuleerib naha uuenemist.

Laserkorrektsioon

See protseduur on naha laserpind. Laser silub valutult naha ülemisi problemaatilisi kihte ja sügavamates kihtides viib see kollageenkiudude vähenemiseni ja sellest tulenevalt näo tõstmise efektini.

Laserkorrektsioon aitab vabaneda järgmistest probleemidest:

 • peened kortsud;
 • cicatricial muutused nahas pärast akne;
 • freckles ja vanusega seotud pigmentatsioon;
 • tumedad ringid silmade all.

Botoxi süstid

Protseduuri olemus on naha noorendamine botuliinitoksiini (Botox) preparaatide süstide abil, mis blokeerivad neuromuskulaarsete impulsside edasikandumise. Protseduuri tulemusena lõpetavad näolihased kontraktsiooni tekitavate signaalide vastuvõtmise, mis viib nende kohal naha silumiseni.

Sellised süstid on kõige tõhusamad, kui neid kasutatakse glabellaarsete ja nasolabiaalsete voldikute, samuti silmade ümbruse miimiliste kortsude eemaldamiseks. Protseduuri mõju kestab umbes aasta, pärast mida tuleb süstimist korrata. Kuid botoxi hinnad ja vähene sõltuvus ravimist võimaldavad teil seda protseduuri teha nii sageli kui vaja.

Lümfidrenaaž

Kortsud pole ainus vanusega kaasnev probleem. Aastate jooksul tekib enamikul naistel tselluliit, mis on ka tõsine kosmeetiline defekt. Tselluliidi ravimeetodid on erinevad, kuid "apelsinikoore" arengu esimesel ja teisel etapil kasutatakse kõige sagedamini lümfidrenaaži - füsioteraapia protseduuri, mis võimaldab teil vabaneda kudede liigsest vedelikust. Samuti on lümfidrenaaž efektiivne selliste kosmeetiliste puuduste vastu võitlemisel nagu silmaalused kotid, näo tursed ja jalgade veresoonte võrgud.